Hírek
2012. Július 04. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Zárt körben ünneplik Horn Gyula 80. születésnapját csütörtökön
A budapesti Villányi úti konferenciaközpontban ünneplik csütörtökön zárt körben Horn Gyula 80. születésnapját. A volt szocialista miniszterelnök betegsége miatt nem lesz jelen a rendezvényen, a meghívott vendégek 70 százaléka jelezte részvételi szándékát - közölte Suchman Tamás volt MSZP-s országgyűlési képviselő kedden az MTI-vel.
Suchman Tamás, aki részt vett az ünnepség előkészítésében, elmondta, az eredetileg tervezettnél szűkebb körben tartják a rendezvényt. Az ünnepségre azokat a szocialista képviselőket hívták meg, akik a parlament tagjai voltak a Horn-kormány idején, továbbá azokat a szabad demokrata minisztereket és államtitkárokat, akik az akkori koalíciós kormány tagjaiként dolgoztak.
Suchman Tamás kitért arra, hogy az érintett parlamenti képviselők közül többen már nem élnek. Vannak közöttük, akik súlyos betegségekkel küzdenek, illetve néhányan a nyári szabadságukat töltve külföldön tartózkodnak, ezért nem tudnak jelen lenni az ünnepségen.
A rendezők úgy döntöttek, hogy bár zártkörű lesz az ünnepség, Horn Gyula hajdani közvetlen munkatársait szívesen látják, míg a sajtó és más érdeklődők számára a rendezvény előtt és után biztosítanak lehetőséget arra, hogy a résztvevőkkel találkozhassanak, beszélhessenek.
Az ünnepségen rövid filmmel idézik fel azokat az időket, amikor az MSZP-nek 50 ezer 400 tagja volt, de 1,78 millió ember támogatta szavazatával a szocialisták kormányalakítását.
A rendezvényen a párt jelenlegi elnöke, Mesterházy Attila, továbbá Kósáné Kovács Magda, Kovács László, Tóth József XIII. kerületi polgármester és Földes György, a Politikatörténeti Intézet főigazgatója mond majd beszédet.
Suchman Tamás az MTI-nek korábban arról is beszámolt, hogy Horn Gyula 5 éve tartó súlyos betegsége óta a felesége és a gyermekei döntenek minden őt érintő kérdésről. A születésnapot a család egyetértésével szervezi a Magyar Szocialista Párt.
A volt kormányfőt a budapesti Honvédkórházban kezelik. Suchman Tamás tájékoztatása szerint Horn Gyula ellátásáról kezdetben Szekeres Imre elnökhelyettes, majd ő tárgyalt több alkalommal is Orbán Viktor kormányfővel. A miniszterelnök hozzáállása a kezeléssel kapcsolatos kérdések, problémák megoldásához "nagyon pozitív".
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 22. 08:52, szombat | Belföld
Kövér László: nincs biztosabb szellemi iránytű, mint a józan ész
2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld
Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában
Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld
Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba
Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
