Hírek
2017. Június 30. 09:41, péntek |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti:
Villámcsapás ölt meg három gyereket és egy felnőttet Ukrajnában

Három gyermek és egy felnőtt villámcsapásban meghalt, továbbá két gyerek és egy felnőtt pedig kórházba került az ítéletidő miatt Ukrajna nyugati részén,
ahol a viharos szél, illetve a heves záporok és zivatarok súlyos anyagi károkat is okoztak - jelentette az Ukrajinszka Pravda hírportál péntek reggel a katasztrófavédelemre hivatkozva. Az ítéletidő miatt 881 településen megszakadt az áramellátás, mert a viharos széllel és heves esőzésekkel kísért viharban fák dőltek a villanyvezetékekre csütörtökön és péntekre virradóra.
Két gyermeket - egy 15 és egy 12 évest - Voliny megyében csapott agyon a villám, egy harmadikat - egy kilencévest - és egy felnőttet pedig Lviv megyében. Lviv, illetve Rivne megyében még két gyermek és egy felnőtt szenvedett sérüléseket.
Az ország nyugati felében - Kárpátalját is beleértve - összesen 216 fa dőlt ki, 75 lakóház, valamint 50 más épület és létesítmény tetőszerkezetében keletkeztek károk.
Ukrajna többi részén egyelőre napos és meleg az idő, 32-35 Celsius fok közötti hőmérsékleteket mérnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.