Hírek
2015. Július 28. 07:18, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Véradásra hív a Magyar Vöröskereszt
A Magyar Vöröskereszt véradásra hív mindenkit, mert ebben az időszakban, július utolsó és augusztus első hetében szoktak a legkevesebben vért adni.
Arra hívták fel a figyelmet, hogy a nyári szabadságolások, a szezonális allergia és az elmúlt napokban tapasztalt kánikula miatt kisebb a véradói aktivitás. Máskor naponta átlagosan ezerötszázan adnak vért, ilyenkor húsz-harminc százalékkal kevesebben.
A Magyar Vöröskereszt ezért a nyár végéig több száz helyen, fesztiválokon, vízpartokon szervez véradást. A Művészetek Völgye fesztiválon augusztus 2-áig minden nap várják a segítőket, a vöröskereszt fővárosi, Arany János úti székházában pedig csütörtökönként lehet vért adni.
További helyszínek és időpontok a www.veradas.hu oldalon vagy a Véradás-Vöröskereszt ingyenesen letölthető mobil applikációval érhetőek el.
Hozzátették: 1800 véradót kell toborozniuk naponta ahhoz, hogy a szükséges vérmennyiség rendelkezésre álljon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
