Hírek
2018. December 13. 09:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emeltek a férfi ellen, aki rálőtt a parkolóőrökre Pécsen
Súlyos testi sértés miatt emelt vádat a Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség az ellen a pécsi férfi ellen, aki tavasszal a belvárosban a vele szemben intézkedő parkolóőrökre lőtt gáz-riasztó fegyverrel.
A Baranya Megyei Főügyészség csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a férfi márciusban egy belvárosi élelmiszerbolt bejáratánál parkolta le a autóját, parkolójegyet azonban nem vett. Emiatt egy parkolóőr – aki bírságot akart elhelyezni a kocsi szélvédőjén – lefényképezte a járművet.
A vádlott ezt trágár, fenyegető szavakkal kérte számon a parkolóőrön, akinek ekkor már a kollégai is a helyszínre értek. A parkolóőrök közölték vele, hogy nem bírságolják meg, ha jegyet vált. A vádlott ezt megtette, visszament a három parkolóőrhöz, akiket továbbra is szidalmazott, majd a jegyet a lábuk elé, a földre dobta – írták.
Az ezt kifogásoló parkolóőrök egyikét a vádlott nagy erővel fejen ütötte. A jegyellenőrnő az ütéstől a földre esett, őt a társai felsegítették. Eközben a vádlott az autójából elővett egy gáz-riasztó fegyvert, és azzal többször a parkolóörökre lőtt – részletezte az ügyészség.
A lövések egy részét a vádlott közvetlen közelről, célzottan adta le a sértettekre, akik nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedtek – olvasható a közleményben, amely kitért arra is, hogy a vádlott az eljárás kezdete óta letartóztatásban van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld
Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni
Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ásványolaj szövetség: 11,3 százalékkal nőtt a magyarországi üzemanyag-fogyasztás az első negyedévben
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
