Városlista
2025. november 23, vasárnap - Kelemen

Hírek

2014. Április 15. 08:02, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Ukrán válság - Az FBI segít az ukrán hatóságoknak visszaszerezni a külföldre menekített tőkét

Ukrán válság - Az FBI segít az ukrán hatóságoknak visszaszerezni a külföldre menekített tőkét

Az Ukrajnából külföldre menekített tőke visszaszerzéséhez nyújt segítséget az Egyesült Államok azzal, hogy Kijevbe küldte a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI), az igazságügyi és a pénzügyminisztérium egyes munkatársait, hogy segítsenek a helyi hatóságoknak - írta internetes oldalán a BBC az amerikai külügyminisztériumra közleményére hivatkozva.

A dokumentum szerint az amerikai szakértők konzultálnak az ukrán kormánnyal a külföldre menekített, eltulajdonított pénzek ügyében folyó vizsgálatról, a bizonyítékok gyűjtése során felmerülő kérdésekről.
Az értesülés szerint az Egyesült Államok és Nagy-Britannia több oldalú találkozót szervez ukrán tisztviselők és a kulcsfontosságú országok pénzügyi központjai képviselőinek részvételével, hogy koordinálják az erőfeszítéseket az ellopott pénzek felkutatásában.

Címkék: Ukrán válság

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld

Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását

2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld

Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról

Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.