Hírek
2023. Február 02. 12:48, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Újraindítják az erdélyi cukorgyártást a marosludasi gyár új tulajdonosai
Újraindítják az erdélyi cukorgyártást a marosludasi cukorgyár új tulajdonosai, akik a térség termesztőitől vásárolnák fel a cukorrépát - nyilatkozták az Agrointel.ro szakportálnak.
Az egyik utolsó erdélyi cukorgyár eladását szerdán jelentette be az eddigi tulajdonos, a francia Tereos vállalat. A 150 alkalmazottat foglalkoztató Maros megyei gyárat az élelmiszeriparban érdekelt két romániai vállalkozó, Mihaela Neagu és Mihail-Daniel Matache vásárolta meg.
Mihaela Neagu az Agrointel.ro szakportálnak úgy nyilatkozott, hogy a beruházás célja újraindítani az erdélyi cukorgyártást. Az üzletasszony tavaly a másik, még működő erdélyi cukorgyárat, a Brassó megyei Botfaluban lévő üzemet is felvásárolta.
Hangsúlyozta, hogy tárgyalásokat folytatnak a térség mintegy 300 cukorrépa-termesztőjével, akik 3200 hektárnyi területen termesztenének alapanyagot a gyár számára. Biztosította az üzem alkalmazottait, hogy megőrizhetik munkahelyüket, mivel hamarosan ismét megnyitják a marosludasi termelőrészlegeket. A termelés újraindításához megpróbálnak állami támogatást is szerezni - mondta -, míg a gyártósorok korszerűsítését uniós pályázatok révén oldaná meg.
A francia Tereos cukorgyártó tavaly jelentette be, hogy bezárja a marosludasi gyárat, melyet 2012-ben vásárolt meg. A környékbeli cukorrépa-termesztők megpróbálták meggyőzni a cégvezetést, adja el az általuk létrehozott társulásnak a részvényeket, hogy ezáltal megmeneküljön a térség fő iparága. Bár sokáig úgy tűnt, hogy sikerül nyélbe ütni az üzletet, a cég az utolsó percben másik ajánlat mellett döntött.
Az 1960 óta működő marosludasi üzem Románia egyik utolsó működőképes cukorgyára, évente mintegy 65 ezer tonna cukrot állítottak elő benne, tavaly szeptemberben 153 alkalmazottja volt.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: a reaktortértől tíz méterre okozott károkat az ukrán dróncsapás a zaporizzsjai atomerőműben
A reaktortértől tíz méterre lévő gépház homlokzatában keletkeztek károk a zaporizzsjai atomerőmű hatodik blokkjának északi oldalára szombaton mért ukrán dróncsapás következtében
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Román elnök: bizonyíthatóan orosz gyártmányú volt a Galacon becsapódott drón
A szakértői vizsgálat egyértelmű következtetése, hogy orosz gyártmányú drón csapódott be péntek hajnalban a kelet-romániai Galacon egy panelházba - jelentette be vasárnap a román államfő.
2026. Május 30. 14:00, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Brit külügyminiszter: rendkívül veszélyes és felelőtlen a román légtér megsértése
Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint Oroszország rendkívül veszélyes és felelőtlen magatartást tanúsít a NATO légterének megsértésével, amelynek következményeként ezúttal egy romániai lakóépületet ért találat.
2026. Május 28. 14:00, csütörtök | Külföld
Újabb földrengés volt Horvátországban
Újabb földrengés rázta meg szerda délelőtt Horvátország középső részét, Sziszek (Sisak) térségét. A földmozgást Zágrábban és környékén is érezni lehetett - közölték az európai szeizmológiai szolgálatok.
