Hírek
2021. Október 13. 08:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tucatnyi kenguru megölésével vádol két tinédzsert
Több mint egy tucat kenguru megölésével vádol két tinédzsert az ausztrál rendőrség.
A Sydney-től délre elterülő tengerparti város, Batemans Bay két útja mentén helyi lakosok találták meg a 14 állat tetemét a hétvégén - írja a BBC hírportálja kedden.
Az új-dél-walesi rendőrség nyomozást indított, majd hétfőn letartóztattak két 17 éves fiút. A hatóságok egyelőre nem közöltek információt az elkövetők indítékáról.
A két tinédzsert az állatok megverésével és megölésével vádolják, a következő héten kell megjelenniük a bíróságon. Új-Dél-Wales állam törvényei szerint akit állatkínzás miatt elítélnek, öt év börtönbüntetést és 22 ezer ausztrál dolláros (ötmillió forint) pénzbüntetést kaphat.
A megölt állatok között két bébikenguru is volt, egy harmadik megsérült, egy helyi lakos találta meg. A túlélőt a WIRES vadvédelmi szolgálat vette gondozásába, a Hope (remény) nevet adták neki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld
Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
