Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2020. Augusztus 15. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Továbbra is sok településen magas az ózonkoncentráció

Továbbra is sok településen magas az ózonkoncentráció

Továbbra is sok településen magas az ózonkoncentráció - derült ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteki adataiból.

Emiatt - térképük szerint - 18 településen kifogásolt a levegő. Ezek: Szentgotthárd, Szombathely, Sopron, Sarród, Mosonmagyaróvár, Ajka, Tatabánya, Dorog, Dunaújváros, Kecskemét, Szolnok, Eger, Miskolc, Oszlár, Putnok, Kazincbarcika, Sajószentpéter és Nyíregyháza.

Az elmúlt időszakban az NNK többször is felhívta a figyelmet a magas ózonkoncentrációra.

A tisztifőorvosi Facebook-oldalon korábban azt írták: nyáron a déli, kora délutáni órákban a koncentráció jellemzően magas, emiatt a krónikus légúti betegségben szenvedők légúti irritációt, légzési nehézséget, köhögést tapasztalhatnak.

Ezért az asztmában vagy más légzőszervi betegségben szenvedőknek nem javasolják, hogy az érintett településeken ebben a napszakban intenzív fizikai tevékenységet végezzenek a szabadban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni