Hírek
2016. Január 19. 07:49, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Több vonalon is késnek a vonatok
Nem járnak a vonatok Pilisvörösvár és Piliscsaba között, mert elromlott a vasúti jelző- és biztosítóberendezés, Budapest-Hatvan között síntörés miatt késnek a szerelvények,
Nagycenk és Sopron között pedig a leszakadt felsővezeték miatt buszokra kell szállni - tájékoztatta a Mávinform kedd reggel az MTI-t.
A közlemény szerint a Budapest-Esztergom vonalon, Pilisvörösvár és Piliscsaba között elromlott a jelző- és biztosítóberendezés, emiatt szünetel a vonatközlekedés a szakaszon. A szakemberek dolgoznak a berendezés megjavításán, amennyiben ez hosszabb időt vesz igénybe, vonatpótló buszokat állítanak be.
A Budapest-Hatvan elővárosi vonalon 20-30 perccel meghosszabbodik a reggeli vonatok menetideje, mert Gödöllő és Aszód között síntörés miatt a vonatok csak az egyik vágányon közlekedhetnek - jelezték. Várhatóan másfél óra alatt kijavítják a hibát.
A GYSEV-től kapott tájékoztatás szerint a Mávinform közölte: Sopron és Harka között leszakadt a felsővezeték, ezért vonatpótló autóbuszok közlekednek a Szombathely-Sopron vonalon Nagycenk és Sopron között, a Deuschkreutz-Sopron-Bécs vonalon pedig Deuschkreutz és Sopron között. Várhatóan egész délelőtt buszokkal pótolják a vonatokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
