Hírek
2019. Május 28. 14:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Több tízmillió forint értékben foglalt le hamis parfümöket a NAV
Mindegy negyvenötmillió forint értékben hamis parfümöket foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy szlovák teherautó ellenőrzésekor Budapesten.
A NAV az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a sofőr - elmondása és a fuvarlevél szerint - 2640 pár papucsot szállított Belgiumba, a NAV munkatársai a jármű szállítmányának átvizsgálásakor azonban a raktérben különféle márkájú parfümöket találtak.
A tételes vizsgálatok és az előzetes szaktanácsadói vélemény alapján kiderült, hogy mind a 2640 parfüm hamisítvány.
A pénzügyőrök a mintegy 45 millió forint értékű hamis parfümöt lefoglalták és az iparjogvédelmi jogok megsértésének gyanúja miatt eljárást kezdeményeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld
Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni
Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
