Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2017. Május 09. 11:38, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több támogatás juthat a fogyatékosságügyi szervezeteknek jövőre

Több támogatás juthat a fogyatékosságügyi szervezeteknek jövőre

Több támogatás juthat a fogyatékosságügyi szervezeteknek jövőre

- mondta Nyitrai Imre, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociálpolitikáért felelős helyettes államtitkára az Országos Fogyatékosságügyi Tanács májusi ülésén. Az Emmi szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárságának az MTI-hez kedden eljuttatott közleménye szerint a tanács tagjai megbeszélést folytattak az operatív programok kommunikációjáról, a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel küzdő, valamint a sajátos nevelési igényű gyermekek oktatásáról, továbbá a fogyatékossággal élőket ellátó intézmények kiváltásának folyamatáról.

Utóbbival kapcsolatban emlékeztettek: a kormány még az év elején döntött arról, hogy öt évvel lerövidíti, azaz felgyorsítja a kiváltási folyamatot, amelynek során nagyobb hangsúlyt kap a hozzáférés a helyi közszolgáltatásokhoz, valamint a foglalkoztathatóság biztosítása.

A kiváltási program első körében már 660 fogyatékossággal élő ember kiköltözött a nagy létszámú szociális ellátó intézményekből, a folytatást jelentő második körben mintegy 2500-an költözhetnek ki a jövő év végéig - írták, hozzátéve, hogy a kormány erre 21,8 milliárd forintot fordít.

Az ülésen Nyitrai Imre jelezte, május 5-én, az esélyegyenlőség napján ünnepélyes tanácskozás keretében egyeztetett a kormány a Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsával (FESZT), valamint arról is, hogy a fogyatékosságügyi tanács előző találkozója óta megalakult a fogyatékos intézmények kiváltását koordináló testület.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát

Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak