Hírek
2020. Június 01. 11:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Több mint kétszáz határsértővel szemben intézkedtek a hétvégén
A rendőrök és a katonák péntektől vasárnapig 237 határsértővel szemben intézkedtek - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 117, szombaton 70, vasárnap 50 olyan külföldit tartóztattak fel, és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron, akik jogellenesen tartózkodtak az ország területén. A román határszakaszon hét migránst fogtak el.
Az elmúlt héten az ország területén összesen 598 migránst tartóztattak fel. A megelőző héten - május 18-tól 24-ig - ez a szám 395 volt. A román határszakaszon 70 migránst fogtak el az elmúlt héten. Embercsempészés miatt 14 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
