Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2017. Január 16. 07:44, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Rengeteg baleset történt a hétvégén – sokan meghaltak

Rengeteg baleset történt a hétvégén – sokan meghaltak

Hét balesetben heten haltak meg a hétvégén az ország közútjain - közölte a rendőrség hétfő reggel az MTI-vel.

Az Országos Rendőr-főkapitányság közleménye szerint az elmúlt 72 órában a rendőrök 117 sérüléssel végződött közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek. A halálos kimenetelű baleseteken felül 32 súlyos, 78 pedig könnyű sérüléssel végződött.

A rendőrök 440 embert állítottak elő, köztük csaknem 200 embert bűncselekmény elkövetésének gyanúja, további 23 embert ittas vezetés gyanúja miatt. Biztonsági intézkedést 456 esetben hajtottak végre, ezen belül a hideg időjárás miatt közterületen 37, magánterületen 3 esetben intézkedtek a rendőrök - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld

Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni

Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.