Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2011. Augusztus 09. 14:19, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Régi ismerős csilingel a budapesti utcákon

Régi ismerős csilingel a budapesti utcákon

Az első FVV csuklós villamos ötven éve, 1961-ben állt forgalomba Budapesten.

A BKV jogelődje, a Fővárosi Villamos Vasút által gyártott járművek – közismertebb nevén a Bengálik – 1983-ban közlekedtek utoljára a fővárosban. Arról azonban, hogy mindannyian végleg nyugdíjba vonultak volna, szó sincs. Debrecenben manapság is napi szinten használják őket, Szegeden pedig tartalék járművekként várnak bevetésre, míg Miskolcon nosztalgiajáratként találkozhatunk velük.

A budapesti villamoshálózat jövőre lesz 125 éves. Az évforduló előtt nosztalgiajáratok indításával tiszteleg a BKV Zrt. A meglévő favázas kocsik és az UV villamos mellett 28 évnyi távollét után újra a fővárosba érkezik a cívisvárosban szolgálatot teljesítő 492-es – a BKV kötelékében az egykori 1233-as – pályaszámú FVV csuklós villamos is. A debreceni utasoktól ünnepélyes keretek között elbúcsúzó, frissen festett, megújult Bengáli az idén kora ősztől egy éven át vendégeskedik a fővárosban. Ez idő alatt többször találkozhatnak majd az ötvenes éveket idéző lekerekített formájú villamossal és a BKV tulajdonában lévő nosztalgiakocsikkal az utasok Budapest villamosvonalain.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: villamos

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.