Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2021. November 22. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Országszerte sűrű ködre figyelmeztetnek

Országszerte sűrű ködre figyelmeztetnek

A tartós, sűrű köd miatt csaknem az egész országra figyelmeztetést adott ki hétfőre az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Vasárnap este az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben Győr-Moson-Sopron és Vas, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megye kivételével az összes megyére és a fővárosra is kiadták a figyelmeztetést.

Azt írták: a Nyírségben és a Hajdúságban várhatóan inkább csak ködfoltok lesznek jellemzők. A hajnali órákban az Alpokalján kissé megélénkülhet az északnyugati szél, ennek hatására ott némiképp javulhatnak a látási viszonyok.

A tartósan fagypont alatti ködös területeken viszont ónos szitálás is előfordulhat - tették hozzá.

A meteorológiai szolgálat középtávú előrejelzése szerint a jövő héten többször alakulhat ki köd. A következő napokban lehűlésre kell készülni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.