Hírek
2025. Június 23. 07:03, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
- írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán a Védelmi Tanács ülése után vasárnap este.
A poszthoz feltöltött videóban Orbán Viktor elmondta: a Védelmi Tanács ülését azért hívta össze, mert az iráni-izraeli háború tegnap este egy új szakaszába lépett az amerikai bombázásokkal.
A konfliktus bár földrajzilag messze van tőlünk, mégis három veszélyt hoz elénk, három veszéllyel szembe kell néznünk: először is a terrorfenyegetettséggel - fogalmazott a kormányfő. Orbán Viktor hangsúlyozta: megvédtük magunkat a migrációtól, ezért mi nem vagyunk bevándorlóország, így most a terrorfenyegetettséggel szemben is tudunk majd eredményesen védekezni.
"Figyelnünk kell a migrációs nyomásra: minden közel-keleti konfliktus után megnövekszik a nyomás a déli határainkon, a belügyminiszternek erre figyelnie kell, erre ma utasítottam is"
- jelentette ki a kormányfő.
Orbán Viktor közölte, hogy szembe kell néznünk az energiahordozók árának további emelkedésével, "ez egy komoly veszély, ezért most le kell venni Brüsszelben az orosz energia tilalmára vonatkozó szabályozásokat, illetve tilalmakat. Épp elég baj nekünk az iráni-izraeli háború energiahordozókra gyakorolt negatív hatása" - mondta a miniszterelnök.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
2026. Április 18. 11:00, szombat | Belföld
Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely a párt megújulását képes szimbolizálni
2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre
