Hírek
2022. Március 11. 09:08, péntek |
Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Orbán Viktor: Magyarország energiaellátását biztosítottuk
A legfontosabb ügyet számunkra kedvező módon rendeztük el: nem lesznek szankciók, amelyek kiterjednének az olaj és a gáz területére, vagyis Magyarország energiaellátása a következő időszakban is biztosítva lesz
- hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök az uniós állam- és kormányfők versailles-i csúcstalálkozója után feltöltött Facebook-videójában, péntek hajnalban.
Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy az ukrán-orosz háború helyzete "több mint drámai".
"Meghallgattuk a Putyinnal tárgyaló francia elnököt és a német kancellárt. Nem zárható ki, hogy az összecsapások el fognak húzódni. Úgy döntöttünk, hogy Európa is bekapcsolódik a tűzszüneti tárgyalásokba" - mondta Orbán Viktor.
"Mind a francia elnöknek, mind a német kancellárnak köszönetet mondtunk, hogy megpróbálnak erőfeszítéseket tenni a béke helyreállítása érdekében" - ismertette a találkozón elhangzottakat a miniszterelnök.
Orbán Viktor elmondta, hogy gazdasági kérdésekről is tárgyaltak Versailles-ban.
"A legfontosabb ügyet számunkra kedvező módon rendeztük el: nem lesznek szankciók, amelyek kiterjednének az olaj és a gáz területére, vagyis Magyarország energiaellátása a következő időszakban is biztosítva lesz" - emelte ki a miniszterelnök.
Ezt elvégeztük, reggel folytatjuk - zárta szavait Orbán Viktor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
