Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2022. Március 13. 18:26, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

OKF: Két haláleset is történt vasárnap

OKF: Két haláleset is történt vasárnap

Egy ember tűzben, egy ember szén-monoxid-mérgezés következtében vesztette életét vasárnap - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-t.

Mukics Dániel közleményében azt írta: délelőtt érkezett a jelzés a katasztrófavédelemhez, amely szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Petneházán halálos szén-monoxid-mérgezés történt. Négy baktalórántházi tűzoltó vonult egy járművel a helyszínre. Egy százötven négyzetméteres családi házban az ágy mellett, a földön fekve találtak rá egy emberre, aki feltehetően szén-monoxid-mérgezést szenvedett.

A hálószobában egy gázkonvektor üzemelt, a tűzoltók magas szén-monoxid-koncentrációt mértek - tette hozzá.

Ennek kapcsán az OKF szóvivője megjegyezte: otthoni átalakítás előtt érdemes szakemberrel konzultálni, a kivitelezéskor pedig nem szabad engedély nélkül megváltoztatni az égéstermék-elvezetés módját, megszüntetni a szellőzőnyílásokat. Egy jó minőségű szén-monoxid-érzékelő pedig időben jelzi a színtelen, szagtalan, mérgező gáz feldúsulását.

A szóvivő kitért arra is, hogy kora délután Szekszárdon, a Remete utcába riasztották a tűzoltókat. Ott egy idős férfi felsőruházata gyulladt meg főzés közben. A férfi életét vesztette - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!