Hírek
2023. Augusztus 07. 12:53, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
OKF: hét vármegyében gyérítik a szúnyogokat
A héten hét vármegye 120 településén lesz szúnyoggyérítés, összesen 35 800 hektáron - tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-t.
Ugyanakkor a Duna és a Dráva mentén az erre a hétre tervezett szúnyoggyérítés az árhullám miatt elmarad, az ottani beavatkozásokra várhatóan az ár levonulását követően lesz szükség - tartalmazza a közlemény.
Mint írták: ha az időjárás engedi, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Somogy vármegye egyes településein lehet majd találkozni "permetfelhőt képző platós kisteherautókkal".
Amennyiben a gyérítés tervezett napján szeles, esős az időjárás, a meghirdetett időpontot követő két nap valamelyikén dolgoznak majd a szakemberek - tették hozzá.
Arra is felhívták a figyelmet, hogy a hétvégi felhőszakadás miatt a házak előtti árkok, különböző kerti tárgyak, vödrök, hordók megteltek vízzel. Célszerű ezeket kiüríteni, a locsoláshoz használt esővízgyűjtőket pedig lefedni, megelőzve ezzel, hogy a következő hetekben szúnyoginvázió alakuljon ki.
A tervezett beavatkozások időpontja és helyszíne nyomon követhető a katasztrófavédelem weboldalán - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 22. 08:52, szombat | Belföld
Kövér László: nincs biztosabb szellemi iránytű, mint a józan ész
2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld
Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában
Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld
Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba
Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
