Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2018. Március 05. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: police.hu

Nem létező napot írt rá – Orvosi igazolást hamisított

Nem létező napot írt rá – Orvosi igazolást hamisított

Vádemelési javaslattal zártak le egy orvosi igazolás meghamisítása ügyében folytatott nyomozást a pápai rendőrök.

A rendelkezésre álló adatok szerint a 30 éves pápai Cs. Dávid tavaly novemberben meghamisította a keresőképtelen állományba vételéről készített orvosi iratot oly módon, hogy a háziorvosa által kiállított igazoláson a keresőképtelenség utolsó napját 2017. november 10-ről november 31-re javította. A férfi a meghamisított iratot 2017. december 1-jén benyújtotta a munkáltatója felé, ezzel bűncselekményt követett el. A munkáltatóban egyrészt a javítás módja, másrészt a befejező dátum ébresztett gyanút. A nyomozók az orvosi igazolásról megállapították, hogy azon szabálytalan javítás történt, az okmányt valóban a háziorvos állította ki, de azon az utólagos javítást nem ő végezte.

A gyanúsítottként kihallgatott Cs. Dávid beismerő vallomást tett. Az ellene hamis magánokirat felhasználása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást a napokban vádemelési javaslattal zárta le a Pápai Rendőrkapitányság és az ügy iratait megküldte az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld

Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség

Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok