Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2020. Április 05. 17:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Négynapos üléssel folytatja munkáját a parlament

Négynapos üléssel folytatja munkáját a parlament

Négynapos üléssel folytatja munkáját az Országgyűlés a következő két hétben.

A képviselők hétfőn szavazhatnak a származási hely lakcímkártyára történő felvezetéséről, míg kedden és szerdán összesen tizenegy előterjesztést tárgyalnak.

A házelnök - a parlament honlapján elérhető - napirendi javaslata alapján az ülés hétfőn 13 órakor kezdődik. Két, a közelmúltban elhunyt korábbi szocialista képviselőről, Csákabonyi Balázsról és Fazakas Szabolcsról emlékeznek meg, majd a napirend előtti felszólalások következnek.

A határozathozatalok ideje alatt várható döntés arról a kormánypárti előterjesztésről, amely a származási helyet is feltüntetné a lakcímkártyákon.

A parlamentnek egy kormánypárti és egy ellenzéki mentelmi ügyben is döntenie kell. Boldog István (Fidesz) mentelmi jogának felfüggesztését uniós pályázatok jogellenes befolyásolásának gyanúja miatt indítványozta a legfőbb ügyész, míg a jobbikos Kálló Gergely mentelmi jogáról egy rongálás miatt folyamatban lévő nyomozás miatt kell dönteni.

A szavazások után az azonnali kérdésekre és a kérdésekre is két-két óra áll rendelkezésre.

Kedden öt javaslat tárgyalása kerül napirendre: a büntetőeljárásról szól törvény módosítása, az egyházak szociális és gyermekvédelmi ellátások területén betöltött szerepének erősítése, valamint a területfejlesztésről szóló jogszabály változtatása.

Szerdán további hat általános vitát tartanak. Szó lesz a Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszának fejlesztéséről, valamint hat felsőoktatási intézmény alapítványi formára történő átállásáról.

Az Országgyűlés ülése húsvét után, április 14-én, kedden érhet véget. A képviselők ekkor azonnali kérdéseket és kérdéseket tehetnek fel a kormány tagjainak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.