Hírek
2019. Október 26. 09:10, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Mostantól nem kell kivenni a laptopot a táskákból a repülőtéri utasellenőrzésnél
A közelmúltban elérhetővé vált ultramodern technológiának köszönhetően mostantól nem kell kivenni a laptopokat és tableteket a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az utasbiztonsági ellenőrzésnél
- közölte a Budapest Airport pénteken az MTI-vel. Az új szabályok bevezetése előtt öt hónapos próbaüzemet tartottak, a Budapest Airport felmérései szerint az újítás minden nyolcadik-tizedik utast érint közvetlenül, ennyien szállítanak kézipoggyászukban olyan eszközöket, amelyeket a biztonsági ellenőrzésnél eddig külön tálcára kellett helyezni. Az eljárás teljesen újnak számít az európai repülőterek között, csupán néhány helyen vezették be eddig.
A biztonsági ellenőrzés során eddig minden nagyobb műszaki eszközt ki kellett venni a kézipoggyászból, mert az átvilágítást csak így lehetett elvégezni. A biztonsági ellenőrök akkor tudták precízen átvizsgálni az utasok műszaki eszközeit, ha azok a csomagból külön tálcára kerültek.
A bevezetett technológiai újítás a kézipoggyászban szállított folyadékokra egyelőre nem vonatkozik, azokat továbbra is ki kell venni a táskákból, és zárható zacskóban a tálcára kell helyezni.
Rolf Schnitzler, a Budapest Airport vezérigazgatója a közleményben kiemelte, az elmúlt időszakban több olyan intézkedést vezettek be, amely kényelmesebbé tette az utasbiztonsági ellenőrzést: megnövelték a biztonsági sávok számát, új testszkennereket vásároltak és olyan pultokat helyeztek el, ahol előre összekészíthető a folyadék.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
2026. Július 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ferencz Orsolya: pártpolitikai kereteket meghaladó, polgári közösséget építünk
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
