Hírek
2016. Március 05. 07:17, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Migrációs válság: kemény kéz és segítés együtt kell
Pászkán Zsolt kisebbségkutató szerint a migrációs válságra csupán egyetlen megoldás van, ez pedig \"a kemény kéz és a segítés\" együttes alkalmazása.
A szakértő ezzel arra utalt az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában, hogy elsősorban a migránsokat kibocsátó országokban kell segítséget nyújtani, mert ez a leghatékonyabb.
Úgy fogalmazott: azt nem tartja megoldásnak, hogy Európa megvárja, amíg milliók végigjárják a "szörnyű" migrációs útvonalat, majd a végcélnál kiválogatja, hogy kiket fogad be, és kiket küld vissza. A szűrést már a kiindulási pontnál el kellene végezni - tette hozzá.
Pászkán Zsolt azt is mondta: arra kell készülni, hogy újraaktiválódnak az embercsempészek már kiépített útvonalai.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld
Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
