Hírek
2018. Május 17. 09:23, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Megszökött a házi őrizetből, majd rendőrökre támadt a drogos tolvaj
Fogolyszökés vétsége és más bűncselekmények miatt vádat emelt a Szombathelyi Járási és Nyomozó Ügyészség egy házi őrizetben lévő férfi ellen - tájékoztatta a Vas megyei főügyész csütörtökön az MTI-t.
Simon József közölte: a házi őrizetben lévő vasvári férfi - aki ellen lopás, zsebtolvajlás miatt folyik eljárás - levette a lábáról a nyomkövetőt és elhagyta a tartózkodási helyéül kijelölt lakást. Megpróbálta a nyomkövető eszközt egy kályhán elégetni, ezzel a berendezésben 800 százezer forint kárt okozott.
Mivel a nyomkövető jelzett, a rendőrök megjelentek a helyszínen, ahol a vádlott a nyílt utcán rájuk támadt, ököllel többször arcul ütötte őket, sérüléseket okozott nekik.
Az előállított vádlott - akiről utóbb megállapították, hogy marihuánát fogyasztott - a rendőrség folyosóján hirtelen felugrott és "lefejelt" egy falra függesztett képet.
Az ügyészség a vádlott ellen fogolyszökés vétsége, hivatalos személy elleni erőszak és rongálás bűntette, valamint könnyű testi sértés, garázdaság és kábítószer-birtoklás vétsége miatt végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását indítványozta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet
Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok
Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
