Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2017. Február 12. 16:38, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Megrongálódott több hajó Tokajnál a jégtorlasz miatt

Megrongálódott több hajó Tokajnál a jégtorlasz miatt

Több hajó megrongálódott, csónakok süllyedtek el, stégek kerültek víz alá Tokajnál, a Bodrogon lévő téli kikötőben a felgyülemlett és összetorlódott jégtáblák miatt - jelentette vasárnap a helyszínről az MTI tudósítója.

A folyón helyenként összefüggő jég van, máshol a feltorlódott jégtáblák okoznak gondot. A jég vastagsága helyenként 30-40 centiméter, de van ahol ennél is vastagabb. Az olvadó víztömeg rengeteg hulladékot is tartalmaz.

A térségben több katasztrófaturista fotózza, filmezi a megrongálódott hajókat, jégtáblákat.

Posta György, Tokaj polgármestere az MTI-nek elmondta: komoly károk keletkeztek, amikor a jégtorlasz miatt a kikötőben 3-4 nagy hajó, köztük tiszai sétahajók egymás hegyére-hátára kerültek.

A városüzemeltetés információi szerint a bodrogkeresztúri komp nem sérült meg. A vízügyi szakemberek és a rendőrség vizsgálja a történteket - tette hozzá.

Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szóvivője elmondta: az éjszakai jégtorlasz, amikor elhaladt Tokajnál, gyakorlatilag visszaduzzasztotta a Bodrog folyót.

A vízügy kikötője feletti kikötőből elszabadultak a hajók és rácsúsztak a vízügy kikötőjére, ami teljesen tönkretette az ott lévő úszóműveket is. A hajók fákat borítottak ki, kábeleket szakítottak el - tette hozzá. A hajók állnak a jégben, egyenlőre nem lehet kiszabadítani őket.

Címkék: hajó, jégtorlasz, tokaj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát

Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak