Hírek
2018. Április 23. 09:41, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Meghaladták a 2 millió online megtekintést az adóbevallási tervezetek
Április közepéig több mint 2 millió megtekintést fogadott a személyi jövedelemadó (szja) bevallási tervezetének internetes oldala, így jóval többen látogatták az e-szja felületet, mint tavaly.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfői közleménye szerint az oldal látogatói közül félmillióan módosítás nélkül hagyták jóvá az szja-tervezetüket, 800 ezren pedig postán kapják meg.
A bevallástervezetet mindenképpen ki kell egészíteni olyan bevétel esetén, amelyről az adóhatóságnak nincs adata - hangsúlyozták. Ilyen lehet többek között az őstermelői vagy a lakáskiadásból származó jövedelem.
A személyi jövedelemadó bevallásának határidejéig, május 22-ig még lehet ügyfélkaput nyitni: ezen keresztül egyszerűen megtekinthető a NAV által készített tervezet és az szja 1+1 százalékáról is lehet rendelkezni. Emellett továbbra is van lehetőség a bevallás önálló elkészítésére és papíralapú beküldésére - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
