Hírek
2011. Október 01. 14:17, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Megcsappant az offshore cégek iránti kereslet

Több mint hétmilliárd forintot csalogatott haza az idei offshore-amnesztiaszabály – tájékoztatott az adóhivatal.
Eközben szakértők úgy vélik: idehaza folyamatosan mérséklődik az érdeklődés az offshore cégek iránt. A július végéig hazaérkező 7,21 milliárdos vagyon 721 millió forinttal gazdagította a közkasszát.
Hét hónap alatt több mint hétmilliárd forint áramlott haza abból a vagyonból, amit honi üzletemberek korábban külföldre, vagy offshore cégekbe menekítettek, esetleg más országban szereztek meg – derült ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Magyar Nemzetnek adott tájékoztatásából. A szóban forgó összeget egy január elseje óta életben lévő törvény csábította vissza.
A jogszabály kimondja: amennyiben az üzletember hazahozza a külföldről származó vagy offshore cégben, külföldi bankszámlán tartott vagyonát és a summa után itthon tíz százalék adót fizet, úgy a pénz eredetét sem az adóhatóság, sem az igazságszolgáltatás nem firtathatja. Így a július végéig hazaérkező 7,21 milliárdos vagyon 721 millió forinttal gazdagította a közkasszát. További részletek a lapban.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Semjén Zsolt ártatlan
Semjén Zsolt egy ártatlan ember - szögezte le Orbán Viktor a Heteknek adott exkluzív interjúban.