Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2023. Augusztus 12. 08:27, szombat | Belföld
Forrás: MTI

MÁV: megkezdődnek a munkálatok a Nyugati pályaudvar újabb részein

MÁV: megkezdődnek a munkálatok a Nyugati pályaudvar újabb részein

Megkezdődik a Nyugati pályaudvar keresztaluljárójának felújítása és a hozzá tartozó peronlift cseréje - tudatta a MÁV Zrt. pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a keresztaluljáró felújítása két fő részből áll: az egyik az aluljáró álmennyezetének, világításának és burkolatainak felújítása, a másik pedig - az akadálymentesítés érdekében - a meglévő, de használaton kívüli peronfelvonó cseréje.

A MÁV sikeres közbeszerzési eljárásokat követően kötött szerződést mindkét munka elvégzésére, és csütörtökön átadta a munkaterületet a vállalkozónak.

A keresztaluljáró felújítása pénteken próbafeltárásokkal kezdődik: a nagyobb kivitelezési munkák várhatóan augusztus 15-én indulhatnak meg. Mindemellett az utasok továbbra is használhatják majd az aluljárót, mert a munkálatok csak részleges lezárással járnak - tájékoztattak.

A felújítás keretében elvégzik a metrószinti álmennyezet és padlóburkolat teljes cseréjét a lámpatestekkel, új elektromos hálózattal, vízelvezetőkkel együtt, továbbá megújul a falburkolat és az oldalajtók sora, a régi lépcsőkkel együtt. A beruházás várhatóan az év végén fejeződhet be.

Közölték azt is, hogy a használaton kívüli peronfelvonó helyére új, 1000 kilogramm teherbírású, acél tartószerkezetű, aknával szerelt villamos meghajtású, "vandálbiztos kialakítású" felvonót fognak beépíteni.

A kivitelezési munkálatok megkezdése előtt el kell készíteni a felvonó beépítéséhez szükséges tervdokumentációt, be kell szerezni tanúsítványokat és a hatósági engedélyeket. Ezt követően, várhatóan ősszel indulhatnak a munkálatok, és szintén év végéig zárulhatnak.

A keresztaluljáró felújítását 378,71 millió forintért a Mega-Logistic Zrt., a peronlift cseréjét 131,45 millió forintért a Magyar Építő Zrt. végzi.

A kivitelezések a MÁV Zrt. beruházásában, hazai költségvetési forrásból és az Európai Unió finanszírozásával a Széchenyi 2020 program keretében valósulnak meg - áll a közleményben.

Fotó: MÁV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld

Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni

Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.

2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld

Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.