Hírek
2016. Február 10. 07:54, szerda |
Sport
Forrás: MTI
Magyarország visszacsúszott az európai kézilabdás rangsorban
Összesítésben öt helyet rontva Magyarország a tizedik az Európai Kézilabda Szövetségnek (EHF) a 2015-ös eredmények alapján készült rangsorában.
A visszaesés elsősorban annak köszönhető, hogy a férfi válogatott tavaly lemaradt a katari világbajnokságról, így értékes ranglistapontokat veszített. A nőknél a felnőttek világbajnoki 11. helyezését kompenzálta a 17 és 19 évesek Eb-szereplése.
A 2015-ös kontinentális rangsorban a magyar férfiak a 16., a nők pedig a hatodik helyen zártak, így alakult ki az összesítésbeli tizedik pozíció.
A 2014-es listán a férfiak még ötödikek voltak, míg a nők a nyolcadikok, és összesítésben Magyarország az ötödik helyen állt.
A legfrissebb EHF-listát a férfiaknál és összesítésben a franciák, a nőknél pedig az oroszok vezetik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:33, csütörtök | Sport
FIFA-világranglista - Négy helyet rontott a magyar válogatott
A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek.
2025. November 20. 07:32, csütörtök | Sport
Egyszerre szeretnének olimpián dobogóra állni a Márton ikrek
Egymással sosem harcolnak, de ugyanazon az olimpián szeretnének dobogóra állni tekvondóban a Márton ikrek, a Párizsban aranyérmes Viviana, illetve a kétszeres világbajnok Luana.
2025. November 18. 07:23, kedd | Sport
Magyar-ír - Szoboszlai: egy vb-vel tartozunk nektek és magunknak!
2025. November 17. 07:35, hétfő | Sport
Magyar-ír - Csányi Sándor: talán megérdemeltük volna a pótselejtezőt
A 72 éves sportvezető bő egy órával a lefújás után is könnyes szemmel nyilatkozott, de három rövid mondat után elérzékenyülve távozott.
