Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2023. Szeptember 15. 13:57, péntek | Belföld
Forrás: NAV

Ma éjfélkor jár le a gépjárműadó második részletének befizetési határideje

Ma éjfélkor jár le a gépjárműadó második részletének befizetési határideje

Mobilapplikációban is be lehet fizetni.

A gépjárműadó második részletét szeptember 15-éig kell befizetni a 410-es adónemhez tartozó, 10032000-01079160 számú, NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számlára. Banki átutaláskor a közlemény rovatba az adószámot vagy az adóazonosító jelet kell beírni, nem a rendszámot. Ha ez elmarad, akkor a NAV nem, vagy csak késedelmesen tudja a befizetett összeget a befizetőhöz kapcsolni.

Az adó rendezése idén is lehetséges a NAV-Mobil Gépjárműadó menüpontjában, amivel egyszerűen, azonosítást követően csupán néhány koppintással befizethető a gépjárműadó.

A NAV Ügyfélportál (ÜPO) felületén belépéskor a felhasználó azonnal látja a NAV által nyilvántartott adatait és az adószámlája egyenlegét. Ha például valakinek gépjárműadó-tartozása van, akkor azt az adószámlája 410-es adónemének lekérdezése után azonnal rendezheti is elektronikusan.

Címkék: gépjárműadó, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát

Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak