Hírek
2021. Május 28. 13:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Lőfegyverrel visszaélés miatt emeltek vádat három férfi és egy nő ellen

Lőfegyverrel visszaélés miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség három férfi és egy nő ellen.
Varga-Koritár György, a Baranya Megyei Főügyészség vezetője az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta: a vádlottak tavaly szeptemberben lőfegyverrel és az ahhoz tartozó lőszerekkel üzleteltek egymással, de a tartásukhoz egyiküknek sem volt engedélye.
Ismertette: a vádirat szerint az egyik férfi felajánlotta férfi ismerősének, hogy nekiadja nagyapja engedély nélkül tartott puskáját a hozzá tartozó lőszerekkel, amennyiben szerez neki egy királypitont.
Az ismerős az ajánlatot elfogadta, megszerezte a kért óriáskígyót, elcserélte a fegyverre és lőszerekre, jóllehet a tartásukra neki sem volt engedélye.
Az így megszerzett puskát és lőszereket a férfi egy ideig a saját lakásában tartotta, majd félve attól, hogy a kislánya megtalálja, megkérte a szomszédban lakó nőt, hogy a továbbiakban azokat ő őrizze.
A nő a fegyvert és a töltényeket átvette, és a lakásában elrejtette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Semjén Zsolt ártatlan
Semjén Zsolt egy ártatlan ember - szögezte le Orbán Viktor a Heteknek adott exkluzív interjúban.