Hírek
2012. Május 28. 07:01, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Életbe vágóan fontos a Pünkösd
A keresztények számára Pünkösd a Szentlélek kitöltetésének ünnepe, melyen a hívők megemlékeznek arról, hogy az első gyülekezet...
Számos különböző nemzetiségű és nyelvű tagja a lángnyelvecskék formájában megjelenő Szentlélek által egy nyelvet kezdett beszélni, s mindnyájan megértették egymást.Pünkösdi vagy bábeli lélek lakozik bennünk? – tette föl a kérdést a keresztény ünnep kapcsán Berta Zsolt, a Svábhegyi Református Missziói Egyházközség lelkipásztora.
Pünkösdi vagy bábeli lélek lakozik bennünk? – tette föl a kérdést a keresztény ünnep kapcsán Berta Zsolt, a Svábhegyi Református Missziói Egyházközség lelkipásztora. A keresztények számára Pünkösd a Szentlélek kitöltetésének ünnepe, melyen a hívők megemlékeznek arról, hogy az első gyülekezet, számos különböző nemzetiségű és nyelvű tagja a lángnyelvecskék formájában megjelenő Szentlélek által egy nyelvet kezdtek beszélni, s mindnyájan megértették egymást.
Bábelben az emberek szintén egységre törekedtek, de a cél nem Isten dicsősége volt, hanem az öndicsőítés, ezért nem tetszett Istennek s ezért zavarta össze az építkezők nyelvét, hogy nem értvén meg egymást szétszéledjenek. „Szétszórta a szívük szándékában felfuvalkodottakat”. Éppen ezért a maguk erejéből összefogó, saját dicsőségüket kereső emberek hírnévszerzésének, az Isten elleni lázadásnak jelképe Bábel.
Ezzel szembe a lelkipásztor Pünkösd eseményét állította, amely arra figyelmeztet, hogy bár földrajzilag és felekezetileg is szétszóródva, egyre inkább széttagolódva él a látható egyház, mégis lehet közös nyelve a Szentléleknek köszönhetően. A pünkösdi lelkületű keresztények közös nyelve a szeretet („Szeresd felebarátodat, mint magadat”), közös kultúrája pedig az Isten dicsőítése.
„Ne a történelem lapjain akarjunk hírnevet szerezni – figyelmeztetett a lelkipásztor – hanem a mennyben”. Hogy ez sikerülhessen, ezért életbevágóan fontos Pünkösd és Pünkösd üzenete.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld
Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni
Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
