Hírek
2018. December 06. 14:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Két tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot foglalt le a NAV

Több mint két tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot foglaltak le a Pest megyei Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai a rendőrséggel közösen - közölte a NAV csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a pénzügyőrök egy telephelyen bejelentésköteles, ipari eredetű réz- és alumíniumkábelt találtak. A légkábelhulladékok származását, valamint a jogszabály által előírt előzetes bejelentést a telephely vezetője semmivel sem tudta igazolni. Saját bevallása szerint késztermékként vásárolta őket, hogy utána hulladékként adja tovább. A gazdálkodó az elmúlt években már követett el hasonló jogsértést, így a fémtörvény alapján a telephely bezárására is számíthat - helyezték kilátásba.
Az illegálisan tárolt fémet a NAV lefoglalta - írta a hatóság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja