Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2016. Június 24. 07:33, péntek | Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu

Kábítószer-termesztőket fogtak egy kétpói tanyán

Kábítószer-termesztőket fogtak egy kétpói tanyán

Kábítószert termesztő testvérpárt fogtak el Jász-Nagykun-Szolnok megyében egy kétpói bérelt tanyán - közölte a rendőrség a honlapján pénteken.

A megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi szolgálatának munkatársai a "Tisza" Mélységi Ellenőrzési és Közterületi Támogató Osztály beosztottjainak közreműködésével szerdán a nappali órákban fogták el azt a két férfit, akik a gyanú szerint cannabis növényeket termesztettek a területen.

A férfiak gépkocsival érkeztek az ültetvényre és éppen a "termést" ellenőrizték, amikor a rendőrök lecsaptak rájuk. A nyomozók közel félszáz, különböző fejlettségi szintű, cserepes, marihuána növényt találtak a gazos területen. A rendőrök a rákóczifalvai gyanúsítottak házaiban házkutatást tartottak. Egyikőjük otthonában találtak egy olyan helyiséget, ahol a 33 éves férfi és 38 éves társa a palántákat nevelte. A házkutatásokkor előkerült továbbá több - feltehetően cannabis - növényi mag és olyan elektronikai eszközök, amelyek a növények optimális növekedéséhez szükséges klímát biztosították.

A Mezőtúri Rendőrkapitányság kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást H. Csaba és H. Róbert ellen. A nyomozók a testvérpárt gyanúsítottként kihallgatták és őrizetbe vették. A lefoglalt növényeket szakértők bevonásával vizsgálják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld

Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni

Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.

2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld

Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.