Hírek
2014. Június 26. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Jövő szombaton rendezik a 32. Balaton-átúszást
Amennyiben az időjárás is kegyes lesz, július 5-én, szombaton immár 32. alkalommal rendezik meg a Balaton-átúszást a Révfülöp és Balatonboglár közötti 5200 méteres távon.
Amint az eseményt felvezető csütörtöki, siófoki sajtótájékoztatón elhangzott: nevezni a révfülöpi futballpályán lehet 7 órától 13.30-ig. A rajtra 8 órától folyamatosan kerül sor a révfülöpi kikötőből.
A Pek-Snack Balaton-átúszás szervezői a Magyar Úszás Napja kapcsán történt megbetegedések miatt kérték az illetékeseket, hogy ellenőrizzék a víz minőségét, de bíznak benne, hogy meg tudják tartani a világ egyik legnépszerűbb és legnagyobb szabású szabadidősport úszórendezvényét. A vizsgálat eredményének és az időjárási előrejelzések tükrében az esemény megrendezéséről vagy halasztásáról két nappal a verseny előtt, jövő csütörtökön döntenek.
A szervezők a korábbi évekhez hasonlóan több ezer amatőr úszót várnak az eseményre, melyen immáron ötödször vesz részt Erdei Zsolt korábbi világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes ökölvívó.
Sok külföldi indulóra is számítanak. A tavalyi Balaton-átúszáson harminc országból voltak indulók, és összesen közel nyolcezren teljesítették a távot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
