Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2012. Január 14. 06:55, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu

Jön a magyar kiberhadsereg

Jön a magyar kiberhadsereg

Nagy erőkkel dolgoznak a Honvédelmi Minisztériumban a honvédség kibervédelmi stratégiájának kidolgozásán – tudta meg a Magyar Nemzet.

A lap szombati számában szakértőkre hivatkozva arról ír, hogy a többi európai országhoz hasonlóan Magyarország kitettsége is jelentős a számítógépes támadásokkal szemben, ezért mielőbbi lépésekre van szükség (ezt egyébként a NATO is elvárja). A kormányzati gerinchálózat ugyan védett, de az infrastruktúra főként magáncégek kezében van, ők pedig „saját belátásuk szerint tudnak tenni vagy sem azok informatikai védelméért”.

A Magyar Nemzet felidézi, hogy hazánkban jelenleg is több állami hivatal foglalkozik az informatikai biztonsággal, de még nem lehet tudni, mikor és mely szervezet vagy szervezetek látják majd el a magyar kibertér védelmét. Mint ahogy az is nyitott kérdés, hogy ki finanszírozza majd egy úgynevezett kiberhadsereg (vagyis etikus hackerekből, számítógépes szakemberekből álló csapat és eszközpark) létrehozását, s honnan veszik majd a megfelelő szaktudású alkalmazottakat.

A lap információi szerint a nemzeti kibervédelmi stratégiák alkalmazkodni fognak az Egyesült Államok nemrég megjelent doktrínájához, mely szerint a kibertérből érkező támadások ugyanolyan agressziónak tekinthetők, mintha valaki a szárazföldről vagy a levegőből támadná meg az országot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.