Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2019. Április 14. 14:04, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Illegális gyorsulási versenyen razziáztak budapesti rendőrök

Illegális gyorsulási versenyen razziáztak budapesti rendőrök

Kilenc engedély nélkül átalakított autó forgalmi engedélyét vonták be a rendőrők szombatra virradó éjszaka egy újpesti illegális gyorsulási verseny helyszínén - közölték vasárnap a police.hu oldalon.

A közlemény szerint a BRFK és a Nemzeti Közlekedési Hatóság munkatársai pénteken nem sokkal éjfél előtt zárták le az Ipari park és az Óceánárok utcát a Megyeri út és Külső Váci út között. A másfél órán át tartó razzia során 53 autót ellenőriztek, a járműben lévők adatait is egyeztették.

Az ellenőrzés kiterjedt a gépjárművek műszaki állapotára, vizsgálták, hogy az autók szerepelnek-e a körözési listán.

A kilenc bevont forgalmi engedélyű autó közül többnek a kipufogórendszerét alakították át, volt olyan is, amelyiknek a futóművét módosították.

A szabálytalan kipufogórendszerrel üzemeltetett járművek "jelentős hanghatással zavarták a fővárosiak nyugalmát, pihenését" - írták a közleményben.

A razzia során a rendőrök két esetben forgalmi engedély hiánya miatt helyszíni bírságot szabtak ki, egy ember ellen a kötelező felelősségbiztosítás hiánya miatt tettek feljelentést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon