Hírek
2025. Július 19. 07:52, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-hez pénteken eljuttatott közös közleményében azt írta, hogy az országos tisztifőorvos a HungaroMet Zrt. legfrissebb előrejelzése alapján döntött a másodfokú hőségriasztásról.
A következő napokban ismét tartósan 25 Celsius fok fölé emelkedik a napi középhőmérséklet, ezért az extrém meleg nemcsak a krónikus betegségben szenvedők, hanem az egészséges szervezet számára is fokozott terhelést jelenthet – indokolták.
Hozzátették: a nyaralók, fesztiválozók és szabadtéren dolgozók számára is elengedhetetlen a fokozott óvatosság, ezért azt kérték, hogy napközben rendszeresen fogyasszanak vizet, kerüljék az alkoholt és a túlzott koffeinfogyasztást, hűtés nélkül könnyen romló ételeket ne vigyenek fesztiválra, strandra.
Jelezték:
zsúfolt, árnyékmentes tömegrendezvényeken gyorsabban jelentkezhet rosszullét, ezért azt javasolták, hogy a legmelegebb órákban mindenki kerülje a szabadban történő sportolást, kerti munkákat.
Kérték azt is, hogy az útnak indulók gondoskodjanak arról, hogy működjön a klíma az autóban, és semmiképpen ne hagyjanak gyermeket vagy állatot a parkoló járműben. Ha bárki napon álló autóban hagyott gyermeket vagy háziállatot lát, azonnal hívja a 112-es segélyhívószámot – írták.
Pihenők alkalmával is az árnyékos, jól szellőző helyeket javasolták, a városban tartózkodóknak pedig a lakások megfelelő árnyékolását, szellőztetését, valamint a légkondicionált közösségi terek időszakos igénybevételét tanácsolták.
Kérték azt is, hogy a hőségben az idősekre és a gyerekekre fokozottabban figyeljen mindenki.
A közleményben emlékeztettek arra, hogy több vármegyében tűzgyújtási tilalom van érvényben. Erdőkben és azok kétszáz méteres körzetében tilos tüzet gyújtani, még a kijelölt tűzrakóhelyeken is.
A növényzet mindenhol száraz, a legkisebb szikrától és hőforrástól is meggyulladhat, ezért a szabadban sehol nem tanácsos tüzet gyújtani – hívták fel a figyelmet.
Hozzátették: a saját kertjében mindenki bográcsozhat, grillezhet, de fontos, hogy a tüzet egyetlen percre se hagyják felügyelet nélkül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld
Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni
Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
