Hírek
2017. Április 07. 11:07, péntek |
Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti/fotó: MTI-illusztráció
Havazás nehezíti a közlekedést Székelyföldön

Havazás nehezíti a közlekedést Székelyföld hegyvidéki útjain - jelentette pénteken az Agerpres hírügynökség.
A Kovászna megyei rendőrkapitányság közleményben figyelmeztetett arra, hogy hó borítja a hegyvidéki utakat, és péntek délelőtt is havazott. A Kárpátokon átvezető Kézdivásárhely és Focsani közötti 2D jelzésű országúton egy elakadt kamion miatt áll a forgalom.
A rendőrség arra figyelmeztette a gépkocsivezetőket, hogy csakis téli útviszonyokra felkészített járművekkel induljanak útnak.
Hargita megye területén is havazott az éjszaka folyamán, és egyes helyeken péntek délelőtt is folytatódott a havazás. Adrian Panescu prefektusi szóvivő a hírügynökségnek elmondta, hogy az elmúlt órákban 80 tonna sót szórtak az utakra, hogy megakadályozzák a hóréteg megtapadását. A Hargitafürdő felé vezető megyei utat borító hóréteg vastagsága ennek ellenére helyenként eléri a 6 centimétert.
A román törvények érelmében havas úton csak téli gumiabroncsokkal felszerelt gépkocsikkal szabad közlekedni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.