Hírek
2012. Május 09. 14:01, szerda |
Külföld
Forrás: OrientPress
Görögország ismét a középpontban

A kormányalakításra jogosultságot kapott szélsőbaloldali Radikális Baloldali Szövetség vezetője nyilatkozott egyet, és rögtön pánikot is okozott a piacon.
Aléxisz Cíprasz azt mondta, hogy Görögország mentőcsomaggal kapcsolatos vállalásai semmisek, és a választások után érvénytelenek.
Ez persze rögtön kiverte a biztosítékot a befektetőknél, főleg úgy, hogy említett úr a bankokat állami kontroll alá vonná, továbbá nemzetközi bizottság felállítását követelné annak kivizsgálására, hogy Görögország adósságai jogosak-e. Hogy aztán Cíprasz miért gondolja azt, hogy ezeket a fantaszta elképzeléseket bárki finanszírozza, az persze nagy kérdés.
A nemzetközi szervezetek egyelőre nyugodtak, és jelezték, hogy Görögország a terveknek megfelelően holnap megkapja a nemzetközi segélycsomag esedékes, 5,2 milliárd eurós részletét. A radikális baloldaliak csak szintén baloldali pártokkal működnének együtt, így ebben a variációban sincs meg a kormányzati többség. Érik a megismételt választás Görögországban, és londoni elemzők szerint az is, hogy ilyen hozzáállás mellett év végére kirakják a görögöket az eurózónából.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.