Hírek
2017. Július 09. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
Foglyul ejtette egy anya és lánya egy kormányhivatal munkatársait
Vádemelési javaslattal zárták a csepeli rendőrök annak az anyának és a lányának az ügyét, akik sértegették és nem engedték távozni a kormányhivatal munkatársait.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság XXI. kerületi Rendőrkapitánysága nyomozást folytatott S. Mária 57 éves és S. Katalin 32 éves budapesti lakosok ellen közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntett és más bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.
A Budapest Főváros Kormányhivatala XXI. Kerületi Kormányhivatal két munkatársa március 7-én felkereste a lakásukon a két nőt azért, hogy egy általuk beadott kérelem miatt környezettanulmányt készítsen. S. Mária sérelmezte a környezettanulmányhoz kapcsolódó kérdéseket, és szidalmazni kezdte a kormányhivatal munkatársait, akik abbahagyták a környezettanulmány írását. S. Katalin ekkor a lakásuk ajtaját bezárta, és nem engedte ki a lakásból a két nőt, akik telefonon kértek segítséget a munkahelyi vezetőjüktől. S. Mária és S. Katalin ekkor kiengedték a lakásukból a kormányhivatal munkatársait, de továbbra is sértegették és fenyegették őket, majd S. Mária az egyik hölgyet megütötte.
Az ügyben indult nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság XXI. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói a napokban befejezték, és a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldték az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
