Hírek
2017. Január 05. 10:49, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Évente 40-50 ezer emberrel csökken a munkaképes korú népesség Magyarországon
A munkaerőhiánynak elsősorban demográfiai okai vannak, a munkaképes korú népesség fogyása miatt évente 40-50 ezerrel kevesebb ember dolgozik Magyarországon és a probléma vélhetően még évtizedekig fennáll majd
- mondta a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) alelnöke csütörtökön az M1 aktuális csatornán. Rolek Ferenc szerint a szakmunkás munkaerőhiánynál további gondot okoz, hogy a szakmunkás életpálya már kevésbé vonzó a fiatalok számára, mint 20-30 évvel ezelőtt.
A szakember hiánnyal érintett területek közül példaként említette az építőipart, ahol építőipari szakmunkásokat keresnek és a vendéglátást, ahol szakácsot és felszolgálót nehéz találni. A szövetség alenöke azonban úgy véli, hogy a munkaerőhiány ma már a gazdaság minden területén jelen van.
Kérdésre válaszolva kifejtette: a szakember hiány révén nőnek majd a fizetések, azonban mivel a problémának demográfiai okai vannak, ezért a béremelés nemzetgazdasági szinten nem oldja meg a munkaerőhiányt. Ráadásul nehezíti a helyzetet a munkavállalási célú kivándorlás Nyugat-Európába.
Rolek Ferenc hangsúlyozta: azok a cégek, amelyek nem bírják a piaci versenyt és nem tudnak olyan hatékonysággal termelni, hogy munkaerőhiány miatt megemelkedett béreket kigazdálkodják, "elvéreznek" majd. Ez a fajta veszély az MGYOSZ alelnöke szerint elsősorban a magyar kis- és közepes vállalkozásokat fenyegeti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
