Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2020. November 06. 17:02, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy országgyűlési képviselő-jelöltet Zalaegerszegen

Elítéltek egy országgyűlési képviselő-jelöltet Zalaegerszegen

Nem jogerősen 60 nap elzárásra ítélt csütörtökön a Zalaegerszegi Járásbíróság egy nőt, aki a 2018-as választások idején az országgyűlési-képviselőjelöltként kapott pénzt saját céljaira fordította.

A vádlott Zalaegerszegen egyéni választókerületi képviselőjelöltként vett részt a választáson a Tenni Akarók Magyarországi Pártja színeiben. Jelöltként a központi költségvetésből a törvény szerint akkor járó több mint egymillió forintot - amelyet kizárólag a kampánytevékenységgel összefüggő kiadások finanszírozására fordíthatott volna - kincstári kártyán kapta meg.

A vádirat szerint a nő a neki kiküldött kártyával, annak kézhezvétele után néhány napon belül két üzletben is vásárolt, majd egymillió forintot átutalt egy rokonának. Mivel a nő a pénzt nem a jogszabályi előírásoknak megfelelően használta fel, továbbá egy magánszemély számlájára is utalt át belőle, így egymillió forintot meghaladó anyagi kárt okozott a költségvetésnek.

A Zalaegerszegi Törvényszék tájékoztatása szerint a Zalaegerszegi Járásbíróság csütörtökön tartott előkészítő ülést, amelyen a vádlott teljes körű beismerést tett. Az ügyészi vádirattal egyezően a bíróság így 60 nap elzárásra ítélte a nőt.

A döntés egyelőre nem jogerős, mert a vádlott és a védője fellebbezést nyújtott be azért, hogy az ítéletet közérdekű munkára változtassa a bíróság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon