Hírek
2020. Május 08. 14:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Életveszélyesen megfenyegetett mentőket és orvosokat Szegeden, letartóztatták
Eljárás indult egy mentők és orvosok megölésével fenyegetőző férfi ellen Szegeden, az ügyészség kezdeményezte a gyanúsított letartóztatását - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője pénteken az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, a többszörösen büntetett előéletű férfit közveszéllyel fenyegetés bűntettével gyanúsítják.
A megalapozott gyanú szerint a férfi szerda este telefonált a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletére. Közölte, két éve jár már a sürgősségi betegellátó osztályra, mivel évek óta szenved, de háziorvosa sem akar rajta segíteni. Azzal fenyegetőzött, hogy bemegy, megöli az orvosokat, valamint a mentőket, mert egészségügyi problémáján nem segítettek. Azt állította magáról, hogy rendőr, van fegyvere, "szétlövi" az orvosokat, családjukkal együtt. A hívást fogadó ügyeletes próbálta a telefonban nyugtatni a férfit, amikor a vonal hirtelen megszakadt. Másnap hajnalra a rendőrség azonosította a hívót, előállította, őrizetbe vette, és gyanúsítottként hallgatta ki.
Az ügyészség az eljárás meghiúsítása, valamint a bűnismétlés veszélye miatt indítványozta a férfi letartóztatásának elrendelését - tudatta a csoportvezető ügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ferencz Orsolya: pártpolitikai kereteket meghaladó, polgári közösséget építünk
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt
Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.
