Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2011. Október 17. 07:45, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Egyre komolyabban veszik a fiatalok a biztonságos szexet

Egyre komolyabban veszik a fiatalok a biztonságos szexet

Egy friss amerikai felmérés szerint a tizenéves fiúk egyre komolyabban veszik a biztonságos szexet, egyre többen használnak ugyanis óvszert az első együttlét során.

A szakértők elmondták: 2002 óta 9 százalékponttal emelkedett azoknak a fiatal fiúknak a száma, akik az első szexuális együttlét során gumióvszert használnak - így jelenleg már 80 százalékra tehető azoknak az aránya, akik odafigyelnek a védekezésre - írja a HealthDay.

Ugyanakkor a tinilányok is jobban odafigyelnek arra, hogy megelőzzék a nem kívánt terhességet: míg 2002-ben 2 százalék nyilatkozott úgy, hogy a tablettán kívüli egyéb hormonális fogamzásgátló módszert használ, addig ez az arány immár 6 százalékra emelkedett.

A szexuális szokások lassú változásának közvetlen hatása is érezhető: az Egyesült Államokban ugyanis az elmúlt években fokozatosan csökkent a nem kívánt terhességek és a tinédzserkori szülések száma. A helyzet ugyanakkor még mindig aggasztó, így a szakemberek a jelenleg futó kampányoktól további jó eredményeket várnak.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld

Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni

Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.

2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld

Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.