Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2022. Március 21. 08:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Eddig 12 nemzet több mint 8800 polgárának segítettünk

Eddig 12 nemzet több mint 8800 polgárának segítettünk

Az elmúlt napokban 300 nigériai, 208 kínai és 190 ecuadori állampolgár térhetett vissza hazájába magyar segítséggel, ami azt jelenti, hogy eddig összesen 12 nemzet 8813 polgárának segítettünk hazatérni,

összesen 51 mentesítő járattal - írta hivatalos közösségi oldalán vasárnap Szijjártó Péter.

A külgazdasági és külügyminiszter a Facebookon közzétett posztjában emlékeztetett arra, hogy harmadik hete dúl a háború a szomszédban, de még mindig több száz, Ukrajnát elhagyó külföldi diák és munkavállaló kér segítséget tőlünk a hazajutásban.

Mint írta, közben zajlik hazánk történetének legnagyobb humanitárius akciója.

"Az Ökumenikus Segélyszervezettel együttműködve a héten újabb kamionokat indítottunk útnak Ukrajnába, amelyekkel sikerült kézbesítenünk az Országos Mentő Szolgálat adományát a Beregszászi Kórház részére, valamint eljuttattunk összesen 70 tonnányi tartós élelmiszert és higiéniai csomagot Kárpátaljára" - olvasható Szijjártó Péter bejegyzésében.

Címkék: menekült, segítség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld

Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség

Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok