Hírek
2012. Május 15. 14:09, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Drogkereskedők gépe zuhant le
Két emberrel a fedélzetén lezuhant Ecuadorban egy mexikói repülőgép, a hatóságok azt feltételezik, hogy drogcsempészeké volt a jármű, mert rengeteg készpénzt találtak benne, és nem volt repülési naplója.
José Serrano ecuadori belügyminiszter helyi idő szerint hétfőn tájékoztatta a médiát az előző napon történt balesetről. A gép hegyoldalnak csapódott az ország partvidékén fekvő Pedernales városánál, pilótája és másodpilótája szörnyethalt.
Serrano nem árulta el, hogy mennyi pénzt találtak a gépen; szerinte valószínűsíthető, hogy az összeg egy drogszállítmány ellenértéke.
A mexikói drogcsempészek Ecuador területén át szállítják a Kolumbiában megtermelt kábítószert az Egyesült Államokba, és az eladott kokainból származó pénzt visszaküldik.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld
Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
