Városlista
2026. június 2, kedd - Anita, Kármen

Hírek

2018. Január 11. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósíja jelenti:

Donald Trump: az amerikai bírósági rendszer "tisztességtelen"

Donald Trump: az amerikai bírósági rendszer

"Tisztességtelennek" minősítette Donald Trump amerikai elnök Twitter-bejegyzésben szerdán az amerikai bírósági rendszert,

utalva arra, hogy egy kaliforniai szövetségi bíró felfüggesztette az illegális bevándorlóként gyermekkorban az Egyesült Államokba érkezett fiatalokat védő program (DACA) leállítását.

William Alsup kaliforniai szövetségi bíró szerdára virradóra függesztette fel a DACA-program befejezéséről szóló elnöki rendeletet. Bejegyzésében Donald Trump leszögezte: bizonyos esetek mindig ehhez a szövetségi bírósághoz kerülnek és csaknem mindig győzelmet aratnak, mielőtt egy felsőbb szintű bíróság megváltoztatná döntésüket.

Alsup bíró a döntése meghozatalakor azzal érvelt, hogy a kormány nem kezdheti meg egy program lezárását, miközben az arra vonatkozó döntést bíróságon támadták meg.

Az igazságügyi minisztérium jelezte, hogy megfellebbezi William Alsup határozatát.

Sarah Huckabee Sanders, a Fehér Ház szóvivője szerdán közleményt adott ki, amelyben hangsúlyozta: "botrányosnak tartjuk e döntést, főképp annak fényében, hogy az elnök ugyanezen a napon sikeres kétpárti megbeszélést tartott a képviselőház és a szenátus tagjaival a Fehér Házban".

Az úgynevezett DACA-programot 2012-ben az előző elnök, Barack Obama rendeleti úton hívta életre, védelmet biztosítva annak a mintegy 800 ezer fiatalnak, akit illegális bevándorló szülei még kisgyermekként hoztak az Egyesült Államokba. Donald Trump már elnökválasztási kampányában is e program lezárását ígérte, elnökként pedig átmeneti időre ugyan meghosszabbította programot, de jövő tavaszig adott határidőt a törvényhozásnak egy átfogó bevándorlási reform megalkotására, amely egyúttal véget vetne a DACA-nak is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld

Orosz védelmi minisztérium: a reaktortértől tíz méterre okozott károkat az ukrán dróncsapás a zaporizzsjai atomerőműben

A reaktortértől tíz méterre lévő gépház homlokzatában keletkeztek károk a zaporizzsjai atomerőmű hatodik blokkjának északi oldalára szombaton mért ukrán dróncsapás következtében

2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld

Román elnök: bizonyíthatóan orosz gyártmányú volt a Galacon becsapódott drón

A szakértői vizsgálat egyértelmű következtetése, hogy orosz gyártmányú drón csapódott be péntek hajnalban a kelet-romániai Galacon egy panelházba - jelentette be vasárnap a román államfő.

2026. Május 30. 14:00, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Brit külügyminiszter: rendkívül veszélyes és felelőtlen a román légtér megsértése

Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint Oroszország rendkívül veszélyes és felelőtlen magatartást tanúsít a NATO légterének megsértésével, amelynek következményeként ezúttal egy romániai lakóépületet ért találat.

2026. Május 28. 14:00, csütörtök | Külföld

Újabb földrengés volt Horvátországban

Újabb földrengés rázta meg szerda délelőtt Horvátország középső részét, Sziszek (Sisak) térségét. A földmozgást Zágrábban és környékén is érezni lehetett - közölték az európai szeizmológiai szolgálatok.