Városlista
2025. október 5, vasárnap - Aurél

Hírek

2021. Október 08. 17:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csaknem nyolcezer bankkártya adatait szerezte meg és kínálta eladásra egy férfi

Csaknem nyolcezer bankkártya adatait szerezte meg és kínálta eladásra egy férfi

Az internet sötét oldalaként emlegetett darkweben bankkártyaadatokkal kereskedő férfi elleni nyomozást fejezett be a rendőrség.

A 33 éves G. Adrián 7844 - nagyrészt külföldi bankok által kibocsátott - bankkártya adatait szerezte meg, majd kínálta eladásra különböző darknetes piactereken - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda a police.hu oldalon csütörtökön.

Azt írták, hogy az Európai Rendőrségi Hivatallal (Europol) együttműködve szerezték be az elkövető azonosításához szükséges információkat, majd házkutatást tartottak a lakóhelyén.

A nyomozók megállapították, hogy G. Adrián jelen volt a korábbi legnépszerűbb darkwebes kereskedelmi felületeken. A győri férfi nemcsak bankkártyák, hanem PayPal-fiókok adataival is rendelkezett, az információkat saját maga is felhasználta különböző online vásárlások során.

A rendőrség vádemelési javaslattal küldte el az iratokat az ügyészségnek - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: Semjén Zsolt ártatlan

Semjén Zsolt egy ártatlan ember - szögezte le Orbán Viktor a Heteknek adott exkluzív interjúban.

2025. Október 05. 09:24, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: fix 3 százalékos hitel indul a vállalkozásoknak