Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2020. Szeptember 21. 10:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Csaknem háromszáz határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök a hétvégén

Csaknem háromszáz határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök a hétvégén

Péntektől vasárnapig 298 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 77, szombaton 97, vasárnap 102 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel, és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron az egyenruhások. A román és horvát határszakaszon 22 migránst fogtak el.

Az elmúlt héten az ország területén 724 migránst tartóztattak fel, és kísértek vissza. A megelőző héten - szeptember 7-től 13-ig - ez a szám 555 volt. A román és horvát határszakaszon 63 migránst fogtak el az elmúlt héten. Embercsempészés miatt kilenc gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld

Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni

Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.